آموزشی

قیمت تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی

تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی

 امروز درباره تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی با یکدیگر گفتگو خواهیم کرد. لازم به ذکر است که تعمیر چیلر  و نگهداری آن، جز آن دسته از خدماتی است که نه تنها در فصل های گرم بلکه در فصل های سرد تقاضای زیادی دارد. چیلر ها جز بهترین سیستم های تهویه مطبوع به حساب می آیند که گرمای داخلی محیطی را به بیرون می فرستد؛ باید خدمتتان عرض کنیم که این دستگاه ها با کمک مبرد های گازی و یا حتی مایع کار می کنند و شبیه به کولر های گازی،  یخچال  و سردخانه عمل می کنند اما خب از لحاظ ابعاد از دستگاه های ذکر شده خیلی بزرگ تر هستند.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که یک تفاوت عمده ای بین سیستم های تبریدی و چیلر ها وجود دارد و آن این است که در چیلر ها فرآیند سرمایش به وسیله ی آب انجام می شود. می توان گفت که این دستگاه ها ابتدا آبی که درون خود دارند را از طریق این سیکل های تبرید خنک می کنند سپس این آب وارد لوله های پمپاژ می شود و به فن می رسد و داخل کویل حرکت می کند و فن دستگاه نیز توسط دمیدن به این کویل ها خنک می شود و سرما را به محیط داخلی منتقل می کند.

زمان تعمیر چیلر تراکمی رسیده است

این که هر وسیله ای بعد از مدتی کار کردن معیوب می شود طبیعی است و قطعا می دانید که چیلر ها نیز می توانند مثل هر وسیله ی دیگری خراب شوند و به تعمیرات نیاز پیدا کنند. ما در  این بخش تعدادی از مشکلات رایج در چیلر ها را برایتان نام می بریم و سپس درباره ی این اختلالات توضیحاتی را خدمتتان عرض می کنیم.

  • خاموش نشدن کمپرسور
  • برفک زدن کمپرسور
  • استارت نخوردن کمپرسور
  • اتصالات برق در سیستم
  • نداشتن سرمای مناسب در فضا
  • و غیره

تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی

شارژ گاز چیلر

تعمیر کمپرسور یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مورد در تعمیر و نگهداری چیلر به حساب می آید . خالی شدن گاز چیلر یکی از مهم ترین مشکلاتی است که احتمال اتفاق افتادن آن زیاد است.  شارژ گاز آن یک کار کاملا تخصصی است که حتما باید توسط یک نیروی کاربلد و حرفه ای انجام شود زیرا تمام مراحل وکیوم و شارژ گاز باید طبق استاندارد های موجود انجام شود .

تعمیر اوپراتور

شایان به ذکر است که اوپراتور در پروسه ی خنک سازی نقش بسیار مهمی دارد؛ در واقع می توان گفت که اوپراتور مسئول خنک کردن آب است و کار تعمیرات این قطعه اصلا کار ساده ای نیست و حتما باید یک فرد با تجربه آن را انجام دهد .  شست و شوی کندانسور نیز یکی دیگر از کار های مهمی است که در تعمیر و نگهداری چیلر انجام می شود؛ باید خدمتتان عرض کنیم که کندانسور ها لوله هایی با جنس مس هستند که در فرایند خنک سازی سیستم نقش بسیار پر رنگی دارند و تمیز بودن آن ها موجب بهتر شدن عملکرد چیلر می شود پس این شست و شو باید هر از چند گاهی انجام شود .

تعمیر کمپرسور چیلر

کمپرسور با همان موتور این دستگاه دقیقا همانند موتور خودرو عمل می کند . برای مثال در قطعه ی کمپرسور از اجزایی هم چون سیلندر و پیستون استفاده می شود به همین دلیل صدا های ناهنجار و بلند نیز می تواند یکی از علائم خرابی کمپرسور باشد و قطعا این مشکل به خاطر مشکلات زیر به وجود آمده اند.

  • ترکیب روغن کمپرسور با گاز مبرد
  • خراب شدن یاتاقان های کمپرسور
  • خراب و فاسد شدن روغن کمپرسور
  • بالا رفتن اندازه سطح گاز مبرد بعد از این که گاز چیلر شارژ شد

متاسفانه کمپرسور بیش ترین مقدار خرابی را در بین دیگر قطعه های سیستم سرمایشی را دارد و اگر این قطعه خراب شود به این معنا است که یکی از اجزای چیلر خراب شده است و در شرایط نا مناسبی کار می کند. برای تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی این قطعه ی مهم حتما باید به دنبال یک شرکت معتبر و با نیرو های معتبر بگردید.

تعمیر کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی

تعمیر کندانسور چیلر

چیلر ها  با توجه به مدلی که دارند دارای دو نوع کندانسور آب خنک و هوای خنک هستند. هر کدام از این سیستم ها روش خاص و منحصر به فردی برای خنک کردن آب دارند.  این قطعه دارای گاز مبرد است ؛ گاز داخل سیکل این چیلر ها به کمک حرکت کردن آب گرم در برج های خنک کننده به خوبی خنک می شو به همین دلیل است که به آن کندانسور آب خنک می گویند.

در اصل گاز مبرد بعد از بالا رفتن دما گرمای خود را به آب داخل در لوله های مبرد منتقل می کند و این گونه آب را خنک می کند. لازم است بدانید کندانسور هوا خنک برای کندانس کردن گاز مبرد گرم و خنک کردن استفاده می شود.  این کندانسور قابلیت نصب در داخل و یا حتی بیرون چیلر را دارد و در آخر نیز می تواند حرارت را از چیلر به هوا انتقال دهد قطعا اگر این قطعه خراب شود عملکرد چیلر به مشکل می خورد و حتما باید آن قطعه تعمیر و یا تعویض شود. ‌

اسید شویی چیلر را جدی بگیرید

شما به هیچ عنوان نمی توانید نگه داری و سرویس دستگاه چیلر را به عقب بیندازید و یا در انجام آن کوتاهی کنید.  اگر فرآیند تعمیرات و کار هایی مثل اسید شویی را به موقع و توسط افراد متخصص انجام دهید قطعا می توانید در بالا بردن بازدهی دستگاه کمک شایانی کنید.

زیرا این دستگاه بعد از مدتی کثیف می شود و حتما باید تمیز و یا روغن کاری شود و فیلتر های دستگاه نیز هر از چند گاهی تعویض شوند . علاوه بر این ها قطعه هایی که به صورت مصرفی در این دستگاه هستند نیز باید به طور مرتب تعویض و تعمیر شوند تا عمر و راندمان کار بالا برود . اگر مایل هستید برای مدت طولانی تری از دستگاه خود استفاده کنید حتما با یک تعمیر کار حرفه ای تماس بگیرید و از او کمک بخواهید تا دستگاه شما را سرویس کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code