فروش چیلر یکی از انواع تجهیزات و دستگاه هایی در اطراف ما بسیار به کار برده می شود، چیلر است که بارها نام آن ممکن است به گوشتان خورده باشد. فروش چیلر در برندها و فروشگاه های زیادی انجام می گیرد که باعث شده تا خرید چیلر برای مشتریان به سهولت انجام شود. بهتر است بدانید که به راحتیو می توانید در سایت های آنلاین خرید این محصول را انجام دهید.

چیلر و کارایی آن

ممکن است بارها نام چیلر به گوشتان خورده باشد، ولی تاکنون راجع به آن تحقیق نکرده باشید. چیلر یک دستگاه پرکاربرد است که از یک سیال خنک کننده در سیکل تبرید یک سیال دیگر را برای استفاده کردن در انواع مصارف صنعتی یا تهویه مطبوع خنک می کند. شاید فکر کنید که  این سیال چیست. این سیال عمدتا مایع آب است که برای خنک کردن هوا و انواع دستگاه ها به کار برده می شود. بنابراین آب سردی که در این دستگاه تولید می شود، در چیلر برای خنک کردن بخش های مخصوصی از ماشین آلات استفاده می شود و نقش مهمی را در تهویه مطبوع برای خنک کردن هوا بازی می کند.

به چیلر سردکن نیز گفته می شود که حرارت را از سیال آب گرفته و آن را در زمانی که سرد شد در مصارف صنعتی و یا همانطور که ذکر شد تهویه مطبوع به کار می برند. در زمان خرید چیلر باید به نکات مهمی توجه کنید که این نکات باعث می شوند یک خرید ایده آل داشته باشید. دستگاه چیلر با توجه به کارایی، بازدهی و آسیب پذیری های محیطی که دارد به صورت مختلفی طراحی و تولید می گردد. به همین دلیل در زمان خرید باید انواع آن را مدنظر قرار دهید. از مهمترین کاربردهای این دستگاه همانطور که بارها ذکر شد، می توان به تهویه مطبوع و مصارف صنعتی اشاره کرد.

خرید چیلر

برای تامین کردن سرمایش ساختمان و انواع فرآیندهای صنعتی از دستگاهی به نام چیلر استفاده می شود که دارای انواع متفاوتی می باشد. پس بهتر است در زمان خرید این محصول به انواع آن و ویژگی هایی که دارند توجه کنید. چیلر در برندهای متفاوتی طراحی و ساخته شده است که باید به سراغ چیلرهایی بروید که در یک برند مطرح به صورت تخصصی تولید شده باشند.

نکات مهمی که در زمان خرید چیلر باید به آن ها توجه کنید، نوع چیلر، برند تولید کننده آن، مشخصات و ویژگی و کارایی دستگاه و در نتیجه توجه به قیمت آن می باشد. همچنین بهتر است در زمان خرید با کارشناسان مطرح و متخصص در این زمینه مشورت کنید. به این صورت می توانید یک خرید ایده آل و به صرفه داشته باشید.

چیلر خانگی قیمت چیلر

یکی از مهمترین شاخصه ها در خرید یک محصول از جمله چیلر، قیمت این محصول می باشد که با توجه به پارامترهای مهمی تعیین می گردد. پس بهتر است که در زمان خرید با یک کارشناس مطرح مشورت کنید تا بتوانید یک خرید ایده ال داشته باشید. از جمله مهمترین این فاکتورها در زمان خرید چیلر، منبع انرژی، مکان نصب، برند دستگاه، نوع کمپرسور، میزان ظرفیت، میزان سرمایی که توسط دستگاه تولید می شود و صنعتی که در آن دستگاه به کار برده می شود می باشند. همچنین بهتر است بدانید که این دستگاه با نوسانات قیمت همراه است که به این دلیل قادر به ارائه یک قیمت مشخص شده نخواهیم بود.

بنابراین بهتر است که دستگاه خود را با توجه به موارد ذکر شده تهیه کنید که هر یک از آن ها در قیمت آن موثر هستند و قیمت های انواع چیلر متفاوت است. اگر به دنبال این هستید که با توجه به قیمت چیلر، بهترین نوع آن را تهیه کنید و نمی دانید چطور، بهتر است که محیط و نوع کاربری آن را مشخص کنید. همچنین باید میزان دسترسی به برق و منابع آبی را مدنظر قرار دهید. به این صورت می توانید با مراجعه به یک برند شناخته شده یک محصول درجه یک و با کیفیت را تهیه و خریداری نمایید.

خرید انواع چیلر

به صورت کلی می توان دستگاه چیلر را در انواع تراکمی و جذبی دسته بندی کرد که هر یک از آن ها دارای ویژگی های مربوط به خود می باشند و با توجه به نیاز و امکانات  خود میتوانید نوع مناسب را خریداری کنید. به صورت کلی می توان گفت چیلرهای جذبی به کمک انرژی حرارتی و چیرها تراکمی به کمک انرژی الکتریکی باعث به وجود آوردن سرما و برودت خواهند شد. بهتر است با انواع چیلر در ادامه آشنا شوید:

چیلر خانگی خرید چیلر تراکمی

اگر قصد خرید چیلر تراکمی را دارید بهتر است با مشخصات و ویژگی های آن آشنا شوید. در این نوع دستگاه چیلر گاز به وسیله کمپرسور متراکم شده و به کندانسور وارد می شود. به این صورت به وسیله آب و هوا خنک شده و به مایع تبدیل می شود. در نتیجه مایع خنک شده به وسیله شیر انبساط وارد اوپراتور می شود که تحت یک فشار کم قرار دارد.

این فشار باعث تبخیر مایع شده و مایع سرد شده با ایجاد کردن حرارت نهان از محیط خنک کننده باعث ایجاد کردن برودت می شود که نتیجه آن وارد شدن گاز حاصل از تبخیر به کمپرسور است. چیلر تراکمی نیز دارای انواع متفاوت می باشد که می توان به آب خنک و هوا خنک اشاره کرد. این دستگاه با توجه به نوع کمپرسور نیز در انواع اسکرال، اسکرو، پیستونی و سانتریفیوژ نیز تقسیم می شود.

خرید چیلر جذبی

اگر میخواهید نسبت به خرید چیلر جذبی اقدام کنید باید بگوییم دستگاه چیلر جذبی نوع دیگری است که از جذب کننده و مولد حرارتی تشکیل شده است. اصلی ترین خنک کننده ای که در این دستگاه به کار برده می شود، از نوع سیستم برمید لیتیوم است که در قسمت جذب کننده آن، بخار آب به وسیله لیتیوم غلیظ جذب شده و در بخش مولد حرارتی آب در اثر حرارت به بخار تبدیل خواهد شد.  چیلر جذبی در انواع متفاوتی تشکیل شده است که شامل گروه تک اثره و گروه دو اثره می باشد.

چیلر خانگی نحوه نگهداری از چیلر بعد از خرید

نکات مهمی هستند که به نگهداری این دستگاه مربوط می شوند و بهتر است بعد از خرید چیلر برای طول عمر بالاتر این دستگاه به آن ها توجه کنید. از جمله مهمترین نکات نگهداری چیلر می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

  • توجه به نظارت و بازدید اولیه دستگاه در زمان راه اندازی اولیه چیلر
  • توجه به نکات مهم در خاموش کردن دستگاه در فصول مختلف
  • توجه به نگهداری پیشگیرانه چیلر جذبی
  • رعایت کردن نکات مهم در زمینه بازدید سالیانه چیلر جزبی
  • سختی گیری کردن آب تغذیه در برج خنک کن
  • رسوب زدایی، اسید شویی کردن و تمیز کردن کویل های دستگاه و لوله ها

بهتر است بدانید که انواع چیلر از کارایی مهمی برخوردار هستند. به این ترتیب بهتر است که به نکات مهم در رابطه با نحوه نگهداری از چیلر توجه کنید تا بتوانید این دستگاه را در کیفیت عالی و درجه یک برای مصارف خود استفاده کنید. نگهداری صحیح از این دستگاه باعث می شود تا چیلر عمر طولانی تری داشته و با آسیب روبرو نشود.

کلام آخر

چیلر یک دستگاه پرکاربرد است که به کمک آب عمل سرمایش و گرمایش را انجام داده و به گاز مبرد نیازی ندارد. به این ترتیب می توانید با خرید چیلر و یک نگهداری صحیح مدت زمان زیادی از این دستگاه استفاده کرده و از کارایی آن به بهترین شکل در مصارف صنعتی بهره مند شوید. این دستگاه در همه مناطق با موقعیت های جغرافیایی متفاوت کارایی دارد.