تعمیر چیلر

تعمیر چیلر و سیستم های برودتی ساختمان جزو تخصصی ترین و حساس ترین نوع تعمیرات ساختمان محسوب می‌شود که حتما باید به یک تیم متخصص، با تجربه و دارای صلاحیت سپرده شود، زیرا تجهیزات موجود  در سیستم چیلر و سایر سیستم های برودتی دارای قیمت بالایی هستند و ترکیبات تخصصی و فنی خود را دارند که سپردن آنها به افراد غیرمتخصص می تواند هزینه های گزافی را به بار بیاورد. در واقع اگر تعمیر چیلر به صورت غیر حرفه ای و غیر اصولی انجام شود باعث آسیب های غیر قابل جبران و هزینه های گزاف شود. در این مقاله به طور مفصل در مورد تعمیر چیلر صحبت می کنیم با سایت دانفوس ایران همراه باشید.

تعمیر چیلر

تخصصی ترین مرکز سرویس تعمیرات چیلر در تهران

چیلر نوعی سیستم سرمایشی است که با جذب کردن گرمای آب و یا هوا و یا سپس انتقال گرما به واحد خنک کننده باعث تعدیل و تنظیم دمای آب یا هوا می‌شود. چیلر دستگاهی است که آب را سرد می‌کند. یعنی آب وارد اوابراتور می‌شود و درون آن سرد می‌شود و توسط پمپ از آن خارج شده و به دستگاه هایی که نیاز به آب سرد دارند فرستاده می‌شود.  چیلر علاوه بر خنک نگه داشتن محیط ساختمان تنظیم رطوبت هوا را بر عهده دارد.با توجه به کاربردهای زیاد این محصول ، وجود مراکزی برای تعمیرات آن مخصوصاً در شهر بزرگی مثل تهران بسیار ضروری است.

در بین همه شهرهای بزرگ ایران و کلان شهرها تهران دارای بالاترین و بیشترین تعداد ساختمان ها و برج های مسکونی و اداری است ؛ که به دلیل وجودی ساختمان های زیاد و واحدهای بالا و مجتمع ها استفاده از چیلر برای سیستم های سرمایشی و خنک کننده عظیمی که باید استفاده شود مناسب ترین و بهترین گزینه است.چیلرها دارای ساختمان و بدنه ی پیچیده ای هستند و علاوه بر همه اینها تعداد قطعات بسیار بالایی در آن استفاده شده است که همین موضوع باعث پیچیدگی آنها شده است از همین رو برای نصب و راه اندازی و تعمیرات آنها و سرویس آن ها به تعمیرکار چیلر با تجربه و متخصصی با دانش بالا نیازمندیم.

اگر شما از تعمیرکاران ناشی و بدون تخصص استفاده کنید ممکن است به دلیل ساختمان پیچیده ای که چیلر دارد نه تنها نتواند آن را درست کنم بلکه باعث خرابی آن ها می شوند از همین رو دقت در انتخاب تعمیرکار چیلر یکی از مهم ترین موارد است.چیلر در صنعت کاربردهای بسیار زیاد و ویژه‌ای دارد و بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما چیلر هم مانند بسیاری از لوازم گرمایشی و سرمایشی نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای دارد و حتی نباید به دست افرادی متخصص انجام شود .شما میتوانید به جای هزینه کردن بیشتر برای تعمیرات چیلر نگهداری و سرویس چیلر در زمان طولانی توجه کنید زیرا سرویس چیلر در مقایسه با تعمیر کردن آن بسیار هزینه پایین تر و کمتری دارد در صورتی که تعمیرات چیلر بسیار پرهزینه تر می تواند باشد.

تعمیرکاران و متخصصین مجموعه ما با توجه به نیاز سرویس و تعمیر چیلر شما ما در جایگاه های تهران تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا این گونه نیازهای شما را برآورده کنند و بهترین نحو ممکن مشکل شما را حل کنند.مجموعه تعمیرات تخصصی ما تمام خدمات سرویس، نصب و تعمیرات چیلر را انجام می دهد با سال ها تجربه در این زمینه با توجه به تکنسین ها و متخصصین با تجربه و آموزش دیده تخصصی ترین و بهترین تعمیرات را برای شما ارائه خواهد داد.

تعمیر و راه اندازی چیلر

 قابل توجه است که نصب و راه اندازی چیلر باید توسط متخصصین و تکنسین های حرفه ای انجام  شود. راه اندازی چیلر به طور  معمول در شرایط بار سبک انجام می شود، در مرحله نصب چیلر مهم است که دریچه های آب سرد و کندانسور در موقعیت عملکرد خود به طور مناسب تعبیه شده باشند، پس از آن می توان برج خنک کننده و مبدل های حرارتی را پر کرد. باید دقت کنید که کار کندانسور و جریان آب خنک کننده مرتب مورد بررسی قرار بگیرد. علاوه بر این تکنسین‌ها و متخصص هایی که چیلر را راه اندازی می کنند باید سطح روغن گیر و یا روغن کمپرسور را بررسی کنند تا اطمینان حاصل نمایند که به میزان کافی وجود دارد و سیستم برگشت روغن به درستی کار می کند.

 چیلر های بزرگ خنک کننده با تناژ بزرگ از سیستم های برگشت روغن برای بازگشت موثر روغن به کمپرسور استفاده می‌کنند تا منبع روغن در طول مدت کار چیلر به طور مناسب در مخزن وجود داشته باشد. در صورتی که این سیستم ها به طور صحیح عمل نکنند، چیلر یکی از  کلید های ایمنی آن را خاموش می کند تا از آسیب رسیدن به کمپرسور جلوگیری کند. فیلترهای روغن باید بر اساس توصیه های سازنده آن ها در فواصل زمانی مناسب تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که روغن بدون ذرات و مواد افزاینده در همه زمان ها به مقدار مناسب به کمپرسور وارد می شود، این امر نیز باعث اطمینان از روانکاوی مناسب به کمپرسور می شود مراحل نصب چیلر به شرح زیر می باشد.

مراحل نصب چیلر

 قبل از نصب و استقرار چیلر در موتورخانه قسمت های مختلف چیلر مثل: کمپرسورها، تابلو برق، لوله کشی مدارات تبدیل و کنترل ها را به دقت بررسی کنید تا اگر چیله هنگام حمل و نقل آسیب دیده است با شرکت سازنده آن جهت رفع مشکلات تماس بگیرید. برای نصب چیلر مراحل زیرطی می شود

 • چیلر را بر روی یک فونداسیون تراز بتنی که تحمل وزن چیلر را داشته باشد مستقر کنید
 • چیلر ها با کندانسور آبی برای نصب در فضای باز ساختن شده‌اند بنابراین این چیلرها باید در موتورخانه تاسیسات و حتی المقدور نزدیک به سیستم خنک کننده نصب شود.
 • فضای موتورخانه ای که چیلر را در آن نصب می کنید به صورت مرتب  باید تعویض شود، لذا حتماً باید برای موتورخانه یک هواکش در نظر بگیرید.
 • چیلر های تراکمی قیمت بالایی دارند، لذا اجرای لوله کشی و تاسیسات جانبی اینگونه دستگاه‌ها باید به صورت تخصصی و حرفه‌ای و متناسب با دستورات شرکت سازنده انجام شود زیرا علاوه بر سیستم پیچیده ی این گونه چیلر ها ، با توجه به قیمت بالایی که دارند هرگونه اشتباه و اشکال در مراحل نصب می تواند هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد.
 • قبل از لوله کشی چیلر نقشه لوله کشی تاسیسات موتورخانه باید توسط مهندس مشاور تهیه و طراحی شود.
 • در مرحله آخر از نصب و راه اندازی چیلر پس از پایان لوله کشی تاسیسات چیلر حتماً یک دماسنج مناسب تهیه کنید و آن را در ارتفاع مناسب قرار بدهید تا بتوانید دمای آب ورود و خروج اپراتور و کندانسور را بررسی کنید.

اهمیت سرویس و تعمیرات چیلر

همانطور که گفته شد راه اندازی چیلر باید توسط متخصص ها به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود زیرا هرگونه اشتباه در مراحل کار می تواند هزینه های بالایی را به دنبال داشته باشد. با توجه به اینکه چیلر ها معمولا برای طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است در این بازه نیاز به سرویس دهی و تعمیر داشته باشند تا بتوانند به خوبی کار کنند.

در واقع سرویس دهی و تعمیرات چیلر در فواصل زمانی متعدد می تواند ضروری باشد زیرا ممکن است علاوه بر اینکه چیلر  آسیب های جدی دیده باشد که عملکرد آن را مختل کرده باشد، چیلر نیاز به سرویس دهی دارند تا بتوانند عملکرد مطلوب خود را داشته باشند تعمیر و سرویس دهی چیلر هم مانند نصب و راه اندازی آن باید توسط متخصصین و افراد حرفه ای انجام شود، زیرا افراد غیر حرفه ای و غیر اصولی ممکن است قطعات اشتباه و یا غیر اورجینال بر روی چیلر شما نصب کند که می تواند عملکرد سیستم را به طور کلی مختل نماید.

به طور کلی چیلر ها از محبوب ترین و بهترین سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها هستند که با راندمان و قدرت بسیار بالا عمل تهویه مطبوع را انجام می‌دهند. اما بعد از گذشت مدتی نیاز به سرویس دهی پیدا می کنند؛ با انجام منظم سرویس دهی چیلر، شما می‌توانید از دستگاه خود برای مدت بیشتری استفاده کنید و دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت.

تعمیر چیلر

تعمیرکار سرویس چیلر متخصص و با تجربه

تعمیر چیلر به دلیل پیچیدگی ساختمان و سیستم های آن و ارزش بالای قطعه ها از نظر هزینه حتماً باید به طور دقیق توسط متخصصان ماهر انجام شود .زیرا اگر این کار به دسته افرادی ناشی و بدون تخصص و تبحر انجام شود ممکن است درعیب یابی و رفع مشکل ناتوان باشند و باعث خرابی دستگاه شوند و هزینه را بسیار بالاتر ببرند و باعث ضرر مالی بشوند.در رابطه با تعمیر هرنوع وسیله ای اولین کار پیدا کردن تعمیر کاری متخصص و با تجربه و متبحر است ؛ زیرا هزینه تعمیرات قطعاً بسیار کمتر است از هزینه خرید دوباره محصول است. از این رو پیدا کردن تعمیرکار متخصص بسیار مهم است  زیرا شما میتوانید با اطمینان خاطر و بدون ترس از اینکه تعمیرکار ناشی باشد وسیله شما را به طور کل خراب و غیر قابل تعمیر و غیر قابل استفاده کند، وسیله تان را به او بسپارید.

 زیرا در غير اين صورت و در صورت اشتباه کردن در انتخاب تعمیرکار اگر وسیله تان را خراب کند، ضرر می‌کنید و مجبور به خرید وسیله ای جدید می شوید که هزینه ی بالایی برای شما خواهد داشت.مرکزی که شما انتخاب می‌کنید تا تعمیرکارانی را برای شما بفرستند ، باید تعمیرکارانی با تجربه، متخصص، آموزش دیده ودارای سطح علمی بالایی را داشته باشند و از همه مهم تر دارای تجربه کاری درخشانی باشند.که هر کدام از آن ها در عیب یابی و سرويس چیلر مهارت و تبحر بالایی داشته باشند.  و همین طور داشتن مجوز از اتحادیه تعمیر کاران بسیار قابل توجه و مسئله مهمی است.

و نکته دیگری که در این باره می‌توان به ام اشاره کرد این است که تعمیرکار و سرويس کار چیلر دارای گواهی نامه آموزشی از سازمان آموزش فنی و حرفه کشور باشند که این مورد نشان از علم در کنار تجربه درخشان آنان است و این می‌تواند دلیل بزرگی برای اعتماد شما به آن مجموعه باشد.قطعا در زمینه تعمیر چیلر حضور تعمیرکاری مجرب و متخصص باعث می‌شود تا هزینه های مالی شما کاهش پیدا کند و در کوتاه ترین تایم ممکن از ایراد وسیله ی خود آگاه شوید و برای رفع مشکلات و نقص آن اقدامات لازم را انجام دهید و نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که مجموعه منتخب شما در اسرع وقت تعمیر کارانی را برای شما بفرستد تا وسیله شما در سریع ترین زمان ممکن درست شود و برای شما مشکل ساز نشود .

تعمیر چیلر

تعمیر و عیب یابی تخصصی چیلر

همانطور که گفته شد چیلرها سیستم های گرمایشی و سرمایشی هستند که موارد استفاده بسیار زیادی دارند با توجه به استفاده مداوم از آن ها چه در فصل های گرم و چه در فصل های سرد برای خنک کردن محیط و برای گرم کردن محیط می تواند باعث بروز مشکلاتی برای این دستگاه شود. از این رو بسیار مهم است که عیب یابی چیلر ها را به دست افراد متخصص و کاربلد بسپاریم تا بتوانند به درستی و در بهترین زمان ممکن کار خود را به نحو احسن انجام دهند و مشکلی برای چیلر شما پیش نیاید.

برای بررسی هر چه بهتر و یک راه حل بسیار مناسب ابتدا باید سیستم چیلر و اجزای آن را مشخص کرده و اقدام به توضیح نحوه عملکرد و در نهایت تعمیرات آن پرداخته شود.در روند تعمیر چیلر ها اولین نکته و جزئی که باید مورد بررسی قرار بگیرد و به آن اهمیت داده شود کمپرسور می باشد ؛ و به زبان دیگر می توان گفت که کمپرسور قلب تپنده سیستم چیلر بوده است.

 و توجه به آن و تعمیرات سرویس و نگهداری درست این قطعه میتواند در عملکرد صحیح سیستم چیلر کمک زیادی برساند و هزینه های تعمیر چیلر را کاهش دهد.اولین مشکلی که در روند تعمیر چیلر به آن بر می خوریم شنیده شدن صداهای غیرعادی از کمپرسور است. شنیدن این نوع صداهای غیر عادی از کمپرسور در واقع و در اصل نشان دهنده این است که یکی از اجزای مکانیکی کمپرسور دچار مشکل شده است که با توجه به نوع کمپرسور ها می تواند یکی از قطعه های مکانیکی زیر باشد :

کمپرسور پیستونی

 کمپرسور اسکرو

به وجود آمدن مشکل در هر یک از کمپرسور هایی که نام برده شد می‌تواند مشکلات زیادی را برای چیلر شما به وجود بیاورد از این رو بسیار مهم است که برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی برای کمپرسور حتماً به آن توجه شود.

اشتباهات رایج در نگه داری چیلر

نگهداری و مراقبت از چیلر ها وظیفه عمومی یک مهندس اجرایی یا تکنسین تاسیسات میباشد ؛ اما یک اپراتور ناوارد و ناشی حداقل و کمترین زیانی که می تواند به شما وارد کند کاهش عمر مفید چیلر یا خراب کردن و بلا استفاده کردن زود هنگام آن است.گاهی چیلر ها از همان ابتدا و آغاز مشکلات و زحمت هایی را به وجود می آورند که این می تواند ناشی از نصب اشتباه دستگاه باشد.

 چیلر را نباید نزدیکه دیگه شوفاژ نصب کرد چون گرمای دیگ هنگامی که چیلر خاموش می شود می تواند فشار را در چیلر بالا ببرد و سبب پارگی دیسک ایمنی و فوران مبرد شود.البته لازم به ذکر است که گفته شود در چیلر های جدید باید دیسک ایمنی را توسط یک خط لوله تخلیه با بیرون ساختمان مرتبط کرد.در ادامه مواردی را نام خواهیم برد که در نصب و نگهداری چیلر مشکلاتی را به وجود می آورد و سبب خراب شدن و بروز مشکلات برای آن می شوند.

۱_ نصب اشتباه و غیر حرفه‌ای دستگاه.

 به همین دلیل است که گفته می‌شود باید برای نصب و تعمیر دستگاه ها از افراد متخصص و کاربلد استفاده کرد.

۲_ سر کردن بیش از حد آب در برج خنک کن.

۳_ به جریان درآوردن آب خیلی گرم در چیلر.

۴_ به جریان درآوردن آب در چیلرها به میزان بیش از آنچه در طرح پیش بینی شده.

۵_ کارکرد دستگاه در شرایط غیر از آنچه در طرح پیش بینی شده است.

۶_ پیش پا افتاده دانستن و دست کم گرفتن موضوع بیرون دهی گاز .

۷_ اضافه کردن بیش از حد روغن.

۸_ بی‌توجهی به تمیز کردن به موقع فیلترهای صافی ها.

۹_ عدم نگهداری صحیح برج خنک کن.

۱۰_ قصور در ثبت مشخصات عملکرد چیلر.

مواردی که نام برده شد از مهمترین عواملی هستند که می‌توانند در هنگام نصب و در نگهداری چیلر مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورند و شما را به دردسر بیندازند‌ .در نتیجه توصیه می شود که مجموعه و مراکزی که برای نصب و تعمیرات چیلر خود انتخاب می کنید کاربلد حرفه ای و متخصص باشد تا مواردی از این قبیل برای شما به وجود نیاید و مواردی را که باید در نگهداری چیلر رعایت کنید را برای شما بازگو کند.

تعمیر چیلر

مرکز حرفه ای سرویس تعمیر چیلر

همان طور که گفته شد به دلیل بالا بودن قیمت ها، ساختمان پیچیده چیلر و ارزش بالای قطعه ها مهم است که در مرکزی حرفه ای و توسط متخصصانی‌ ماهر انجام شود .در ادامه‌ ما می‌خواهیم موارد و ویژگی هایی را راجع به مرکزی حرفه ای و تخصصی برای تعمیرات چیلر را برای شما توضیح دهیم با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی راجب این موضوع را به دست بیاورید.

در یک مرکز حرفه ای برای تعمیرات چیلر حتما باید مواردی رعایت شود از جمله:

۱_تعمیر کاران و سرويس کاران حتما باید دارای تخصص و علم لازم برای است کار باشند. زیرا داشتن تخصص و مهارت لازم باعث می‌شود تو تعمیر کار اشتباه نکند و هزینه بالا نرود و همین طور کار در کوتاه ترین زمان ممکن و به نحو احسن انجام شود.

۲_ تمام کارکنان مجموعه از مراجع ذیصلاح تاییدیه سلامت رفتاری داشته باشند .

۳_ هزینه ها منصفانه باشد و به نرخ مصوب اتحادیه باشد .

۴_ داشتن پشتیبانی شبانه روزی و پاسخ گویی به سوالات مشتریان یکی از مهم ترین موارد است.

۵_ مرکزی که به آن مراجعه می‌کنید از قطعاتی اصل و فابریک استفاده کنند.

لازم به ذکر است که مجموعه ما تمام مواردی که به آن اشاره شد را رعایت کرده و تلاش می کنیم بهترین و با کیفیت ترین خدمات را برای مشتریان مان انجام دهیم.

 قیمت تعمیر چیلر چگونه تعیین می‌شود ؟

به دلیل بالا بودن قیمت قطعات و دستگاه ها هزینه تعمیر چیلر و نگهداری از آن در بازارهای ایران به مسئله ای بزرگ و پیچیده تبدیل شده است.با توجه به اینکه افراد فعال در زمینه برودت و تهویه مطبوع بیشتر افرادی هستند که اغلب با تجربه این کار را یاد گرفتند میباشند بنابراین در صورت روبرو شدن با مسائل جدید فاقد کارایی لازم هستند و احتمال ارائه پیشنهاد غلط و پرهزینه برای حل مسئله زیاد میباشد.همچنین نکته مهمی که باید به آن توجه کرد تعهد کاری و عمل به قول و قرار و اتمام کار طبق زمان اعلام شده است.

دیگر مواردی که باید به آن اشاره کرد دریافت هزینه طبق قرار اولیه باید رعایت شود و در مواردی این اتفاق نمی افتد که اغلب موجب ناراحتی کارفرما ها و مشتری ها می شود.و همچنین استفاده از قطعات قلابی و نامرغوب که در فروشگاههای غیر معتبر وجود دارد می‌تواند به کل سیستم آسیب برساند و باعث شود شما هزینه بیشتری را برای آن صرف کنید.سرویس و نگهداری و تعمیرات چیلر خدماتی پرتقاضا در فصل های گرم و سرد است. برای انجام تعمیر چیلر متناسب با نوع آن که می تواند چیلر جذبی یا چیلر تراکمی باشد میتوانید درخواست تعمیر چیلر را به مرکز مورد نظرتان بعد از مطمئن شدن از مواردی که در گزینه های بالا خدمتتون عرض شد ثبت کنید.

قیمت تعمیر چیلر و سرویس چیلر و میزان دستمزد تعمیر کار کاملاً به حجم کار و مشکلاتی که برای دستگاه شما به وجود آمده است بستگی دارد .به همین دلیل نمی‌توان یک هزینه مشخص و قاطع برای آن در نظر گرفت در واقع هزینه آخریه بر اساس نوع خدمات مورد نیاز شما مشخص می شود .

عوامل موثر بر قیمت تعمیرات چیلر

از جمله عوامل موثری که میتوان بر هزینه سرویس و تعمیر چیلر اشاره کرد:

۱_نوع چیلر: اینکه از نوع تراکمی ، جذبی ، مینی چیلر و یا هواساز باشد .

۲_نوع خدمات مورد نیاز: اینکه چیلر نیاز به تعمیر دارد و یا خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری چیلر می میباشد.

۳_انجام خدماتی دیگر از جمله شارژر گاز چیلر و اسیدشویی چیلر.

۴_نوع برند چیلر شما

۵_تعداد قطعاتی که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند.

۶_ هزینه تعمیر با توجه به تعداد برج های خنک کن چیلر و تعداد کمپرسور و تعداد پمپ ها نیز افزایش می یابد.

چه زمان نیاز به تعمیرات چیلر دارید

همه وسیله ها ممکن است زمانی به تعمیراتی احتیاج داشته باشند تا راحت تر و بهتر کار کنند و به طور کل خراب نشوند.چیلر ها هم مانند بسیاری از وسایل سرمایشی و گرمایشی دیگر دارای مشکلاتی هستند که نشان دهنده عملکرد نامناسب و اشتباه آن ها است که نیاز به تعمیر چیلر دارند.به همین دلیل در اغلب موارد چیلر به صورت ناگهانی خراب نمی شود و همراه با علائم و مواردی است که در ادامه به توضیح برخی از رایج ترین و مهمترین علائم و مشکلات چیلر خواهیم پرداخت.

 • برفک زدن کمپرسور چیلر
 • استارت نخوردن کمپرسور
 • سرمادهی نامناسب چیلر در فضا
 •  خاموش نشدن کمپرسور چیلر
 •  اتصالی برق در سیستم چیلر

اگر این اتفاق افتاد که در چیلر خود هر یک از علائم و مشکلاتی که در بالا برای شما ذکر شد را دیدید ، عیب یابی آن و تعمیرات آن را به دست متخصصین کارآمد و با تجربه تعمیرات و سرویس چیلر بسپارید و خودسرانه کاری را انجام ندهید .

 ضرورت تعمیر چیلر به صورت دوره ای چیست

برخی از وسیله ها مانند پکیج ها آبگرمکن ها و بسیاری از وسیله های سرمایشی و گرمایشی دیگر به صورت دوره‌ای نیاز به سرویس و تعمیراتی دارند.که در غیر این صورت عملکرد آنها با مشکلاتی مواجه خواهد شد و در بعضی موارد ممکن است به طور کل خراب شوند. از این‌رو تعمیرات دوره‌ای این وسیله ها از اهمیت بالایی برخوردار است .اگر از دستگاه چیلر برای خنک کردن استفاده می کنیم حتماً می دانید که بهتر است سرویس چیلر را هر سال در برنامه خود قرار دهید.در واقع با سرویس چیلر به صورت دوره‌ای در کارایی و عمر مفید چیلر و همچنین کاهش هزینه برای تعمیرات چیلر تاثیر بسیار بالا و دو برابری گذاشته میشود .

شما با سرویس آن به صورت دوره ای شاهد افزایش راندمان دستگاه و کاهش هزینه انرژی خواهید بود .

تعمیر چیلر صنعتی چه گونه است

چیلر صنعتی جهت استفاده در ساختمان های بزرگ اداری و آپارتمان ها به وجود آمده است و ارائه شده است تا به جای استفاده از چندین سیستم تهویه مطبوع تنها یک دستگاه سرمایشی در محل نصب شود و برودت مورد نیاز را به تنهایی تامین کند.با وجود اینکه چیلر از قدرت بالایی جهت خنک سازی محیط برخوردار است مصرف انرژی چیلر جهت تهویه مطبوع یک فضای بسیار بزرگ بسیار هزینه بهتری را خواهد داشت .

تعمیر چیلر صنعتی از نیازهای اساسی صنایع و کارخانه ها می باشد به همین دلیل است که مجموعه های تعمیرات چیلر بخش مهمی از خدمات خود را به تعمیرات چیلر های صنعتی اختصاص دادند.اهمیت چیلر صنعتی به قدری بالا رفته و زیاد است که می توان گفت قلب کارخانه محسوب می شود. کیفیت بسیاری از تولیدات این کارخانه ها به کارکرد درست و صحیح چیلرها بستگی دارد برای اینکه همواره از کارکرد چیلر صنعتی خود مطمئن باشیم می توانیم با مجموعه ها و مراکزی که برای این موارد  میشناسیم را انتخاب کرده اید تماس بگیرید.

چه چیلرهایی که برای یک پروژه خاص صنعتی استفاده می شود چیلر صنعتی می گویند مثلا در صنایع تزریق پلاستیک برای خنک کردن قالب های صنعتی استفاده می کنند یا برای صنایع غذایی و دارویی برای خنک کردن یک مخزن از این وسیله استفاده می شود.

تعمیر چیلر گازی

یکی از انواع چیلر ها چیلر گازی یا گاز سوز است که نحوه کارکرد مشابهی با چیلر تراکمی دارد و تنها تفاوت این دو چیلر در این است که در چیلر گازی کمپرسور به وسیله موتور احتراقی داخلی گازسوز پیستونی گاز طبیعی استفاده می کند به گردش در می آید .چیلر گازی اساس سیکل تبرید تراکم ای عمل می کند همچنین نیروی محرک در آن گاز طبیعی یا شهری است.

 اگر از این نوع چیلر استفاده می کنید و با مشکلاتی روبرو شده است برای تعمیرات آن کافی است تنها با مرکز تخصصی برای تعمیرات انواع چیلر ها تماس بگیرید .

تعمیر مینی چیلر

مینی چیلر ها هم مدلی دیگر از مدل های چیلر هستند که کاربردهای بسیار زیاد و ویژه ای دارند و در برخی از ساختمان ها و اداره ها برای تهویه هوا از آن‌ها استفاده می‌شود.مینی چیلر از تجهیزاتی مثل کندانسور و اپراتور و شیر انبساط تشکیل شده است و در صورتی که هر کدام از این قطعات  دچار هر گونه عیب و نقصی بشوند شما می‌توانید با تعمیر کار تماس بگیرید تا در صورتی که چیلر مورد نظر قابل تعمیر بود تعمیر و عیب یابی شود و در غیر این صورت تعمیرکار چیلر اقدام به عوض کردن قطعه  شما بکند .

تعمیر چیلر خانگی

چیلر خانگی یکی از دستگاه های خنک کننده و سرمایشی می باشد که حرارت مایع را می‌گیرد و باعث خنک کردن فضا می شود. مایع به کار رفته در چیلر خانگی معمولاً آب است و بعد از خنک شدن، برای خنک کردن هوا با سایر دستگاه ها به کار گرفته می‌شود. که می‌تواند فضای  مطبوعی را ایجاد کند. این چیلر از پرطرفدارترین چیلر ها در می باشد. چیلرهای خانگی باید به صورت مداوم  مورد نظارت و سرویس سرویس دهی قرار بگیرند. اصولا در فرایند تعمیر چیلر خانگی نظارت مستمر نقش زیادی در بهبود عملکرد سیستم دارد.

 تعمیر چیلر خانگی یک امر کاملا تخصصی است که نیاز به دانش و اطلاعات کافی و آشنایی با کل ساختار این سیستم های سرمایشی دارد. سیستم های خنک کننده مانند چیلرها در برند ها و انواع ها و متعدد تولید می شوند که هر کدام از آنها به روش خاص خود تبدیل می شوند و قطعات تعبیه شده در آن ها بنا بر عملکرد کل سیستم متفاوت است.  لذا برای تعمیر هرچیلر باید به متخصصینی که در تعمیر آن چیلر حرفه ای و با تجربه هستند مراجعه کنید. بنابراین برای تعمیر چیلر خانگی ابتدا یک شرکت معتبر که در زمینه تعمیر چیلر خانگی دارای تجربه و سابقه باشد پیدا کنید و پس از تماس از ایشان بخواهید که برای تعمیر چیلر شما اقدام نمایند.

تعمیر چیلر جذبی

چیلر ها به دو دسته کلی چیلر های جذبی و تراکمی تقسیم می شود؛ کارکرد چیلر های تراکمی مانند کولرهای گازی است که بر اساس تراکم گاز ها فعالیت می کنند .این تراکم توسط یک کمپرسور انجام می شود. چیلر های تراکمی در مقیاس های بزرگتر و با ظرفیت بسیار بالاتری نسبت به کولرهای گازی عمل می کنند، این خود می‌تواند در پیچیده تر شدن ساختار و فرآیند تعمیر چیلر های تراکمی موثر باشد. برعکس چیلرهای  جذبی کمپرسور ندارند و برای تبخیر آب از یک ژنراتور حرارتی استفاده می کنند. آب تبخیر شده در مراحل بعدی عملکرد چیلر جذبیف جذب می شود و برای تولید سرما به کار گرفته می شود.

 برای انتخاب چیلر از بین چیلرهای جذبی و تراکمی باید شرایط مکانی و کاربردهای مختلف  چیللر را مورد توجه قرار بدهید. چیلرهای تراکمی به علت وجود کمپرسور، انرژی بالایی  مصرف می‌کنند اما عملکرد چیلر های جذبی خانگی بر اساس بر اساس مکانیزم تبخیر آب است لذا تعمیر این دو هم با هم متفاوت است. این چیلرها برای فعالیت خود از گازهای طبیعی استفاده می کنند، لذا آسیب های کمتری به طبیعت وارد می کنند. چیلرهای جذبی به صورت گسترده‌ای در موتورخانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و از آن دسته از دستگاه‌هایی هستند که هنگام خرابی و نیاز به تعمیر باید به صورت ویژه به آنها توجه کنید زیرا  ممکن است خسارت‌های جدی و هزینه های گزاف به دنبال داشته باشد.

تعمیر کار چیلر باید چه مهارت هایی داشته باشد

تمام افرادی که به تعمیر چیلر احتیاج دارند به دنبال تعمیرکار چیلر حرفه ای می گردند . یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص به راحتی با صاحب چیلر ارتباط می گیرد. یعنی با کمترین توضیح متوجه مشکل می‌شود و با حوصله مسئله را برای ایشان توضیح می دهد و در آخر هم به بهترین نحو ممکن و در نزدیک ترین زمان ممکن و با سرعت مشکل را برطرف خواهد کرد بدون اینکه حتی ذره ای از هزینه اضافی برای مشتری ایجاد کند و کار را بیش از حد طولانی کند.