آموزشی

تعمیر و نگهداری مینی چیلر

تعمیر و نگهداری مینی چیلر

امروزه به دلیل زندگی مدرن استفاده از دستگاه های مینی  چیلر گزینه های خوبی برای تبریدی و همچنین تهویه مطبوع هستند که گرماهای داخلی را جذب و به بیرون محیط انتقال  می دهند.  در این مطلب در رابطه با تعمیر و نگهداری مینی چیلر و عیوب این دستگاهها  گفتگو می کنیم.

نگهداری سرویس و تعمیر چیلر را جدی بگیرید

دستگاه های مینی چیلر از بهترین و درجه یک ترین سیستم های تهویه مطبوع هستند زیرا با راندمان و قدرت بالا این عمل را به راحتی انجام می دهند. چیلرها دارای قطعات مختلفی هستند  که با گذشت زمان احتیاج به تعمیر و سرویس مجدد پیدا خواهند کرد.

اگر دستگاه را به صورت منظم سرویس و تعمیر کنید و در تعمیر و نگهداری مینی چیلر دقت به خرج دهید عمر و دوام بالایی دارد و به راحتی تا سالیان می توانید استفاده کنید. همچنین  برای تعمیر میلی چیلر ها بهتر است که آنها را به مراکز معتبر تعمیر چیلر بسپارید تا آسیبی بر آن وارد نشود.

هزینه تعمیرات مینی چیلر ها به چه صورت است؟

 اما در رابطه با هزینه تعمیر و نگهداری مینی چیلر ها باید گفت که در تهران و شهرستان ها  بر اساس خرابی آن،  برند آن،  نوع و حتی شرایط موتور آن متفاوت است و قیمت گذاری و هزینه قابل پرداخت آن تنها با حضور کارشناس این دستگاه  و بررسی نوع دستگاه و خرابی آن صورت می گیرد و قیمت گذاری این دستگاه به صورت غیر حضوری ماهرانه نمی باشد.

تعمیر و نگهداری مینی چیلر

کارشناسان و تعمیرکار  مینی چیلر با تجربه و متخصص

 اگر تعمیر و نگهداری مینی چیلر ها به صورت دقیق واصولی و برنامه ریزی شده انجام نشود باید هزینه های زیادی برای آن پرداخت کرد اما با بررسی دقیق مینی چیلر ها توسط مهندسین راحت تعمیر و بررسی می شود و هزینه  زیادی هم نخواهیم داشت.

تمامی سرویس کاران و تعمیرکاران معتبر همگی از بهترین آموزشگاه ها نگهداری و تعمیر مینی چیلر هارا اموخته اند و دارای تجربه بالایی هستند. هر یک از کارشناسان حرفه ای دارای روش و مهارتی خاص برای تعمیر مینی چیلر ها هستند.  همچنین انها در مدت زمانی کوتاه به صورت دقیق عیب دستگاه را رفع می کند.

یک کارشناس کاربلد برای تعمیر و نگهداری مینی چیلر ها باید مراحل مختلفی را طی کند و همچنین به نکات مختلفی توجه داشته باشد. برای نمونه این طور بیان می شود که یک تعمیر کار باید دلیل خرابی چیلر و مینی چیلر هارا بداند،در ادامه این روند باید از بهترین ابزار ها و کاملا حرفه ای عمل و استفاده کند باید ابتدا قطعه معیوب را باز کرده و آن را تعمیر و اگر لازم بود تعویض کند.

همچنین قطعات کارگزاری شده باید کاملا اصولی و استاندارد شرکت چیلر سازی باشد. نکته  قابل توجه این است که در حال حاظر در بازار افرادی سودجو وجود دارند که ادعای بلد بودن در تعمیرات مینی چیلر را می کنند،  در حالی که تعمیرات آنها با تعمیرات اصولی کارشناسان متفاوت است و هر کسی نمی تواند آن ها را تعمیر کند،  به این علت که توانا بودن بر تعمیر سیستم برودتی چیلر کاملا دشوار است.

حتی مدرک های غنی حرفه ای ها هم چندان قابل قبول نمی باشد زیرا که یک دوره کوتاه برای آشنایی با چیلر ها زمان بسیار کمی است، و همچنین یادگرفتن سیسیتم های برودتی،  چندین سال زمان می برد اما با کمال تاسف برخی با دریافت پول بالا مدرک جعلی می سازند  و ادعا به تعمیر چیلر می پردازند .

چه زمان نیاز به تعمیر  مینی چیلر تراکمی دارید؟

مینی چیلر ها هم مانند سیستم های تهویه مژبوع عیوبی دارند،  تعمیرکارانی که ی باشند با این عیب ها آشنا هستند  و به خوبی و با سرعت به تعمیر آنها می پردازند.

از مهم ترین علائم ومشکلات چیلر میتوان به مواردی اشاره  کرد:

  1. سیستم کمپرسور  مینی چیلر برفک میزند
  2. کمپرسور استارت نمیخورد
  3. در سیستم چیلر اتصالی برق به وجود می آید
  4. کمپرسور مینی چیلر خاموش نمی شود
  5. در مینی چیلر ها سرمادهی نامناسبی به وجود می آید

اگر در مینی چیلر خود هر یک از موارد و مشکلات بالا را دیدید سریعا با متخصصین سرویس و تعمیر و نگهداری مینی چیلر بسپاریدـ

سرویس و تعمیرات مینی چیلر تراکمی

در چیلر هایی که تراکمی هستند گاز موجود ابتدا به کمپرسور می رود و سپس این گاز به کندانسور دستگاه وارد می شـود توسط آب و هوای موجود خنک می شود و سپس به مایع تبدیل می شود. مایع موجود از شیر انبساط و یا  موئین خنک کننده همراه با فشار تراکمی میرات دار عبور میکند همین روند باعث کاهش فشار و تبخیر مایع می گردد و مایع سرد شده با گرفتن تبخیر از محیط خنک کننده،  به تشکیل برودت و موادی با قسمت  خنک کننده ارتباط ایجاد می کنند،  این روند گاز به کمپرسور انتقال می یابد و هم اکنون چرخه دارای تکرار است.

تعمیر و نگهداری مینی چیلر

میلی چیلر ها هم مانند تهویه مژبوع به سرویس های دوره ای مجدد نیاز دارند  ، زیرا با استفاده در مدت زمان های مختلف به روغن کاری و تمیز کاری آن نیاز است. حتی در برخی موارد بعضی فیلتر های آن باید که تعویض شوند. قطعات مصرفی مینی چیلر ها دوره به دوره باید تعویض شوند تا دستگاه به خوبی بتواند گرما و سرمارا منتقل کند. همچنین بلید گفت که سرویس های دوره ای و تعمیر و نگهداری مینی چیلر ها اهمیت زیادی دارند.

مینی چیلر هایی که به صورت دقیق  سرویس می شوند،  عمر با دوام و بالایی دارند.  اما شما میتواند از متخصصان کاربلد سرویس کمک بگیرید.  کاملا مطمئن می توان گفت که اهمیت ندادن وسهل انگاری در درست نگهداشتن سرویس مینی چیلر ها منجر به تعمیر آنها می شود و هزینه تعمیر آن نسبت به سرویس خیلی بالا است. ایجاد خرابی و ایراد در کمپرسور مینی چیلر ها از مهم ترین و اساسی ترین مشکلات است.

 شارژ گاز  مینی چیلر به چه صورت انجام می شود؟

شارژ کردن گاز دستگاه های مینی چیلر یک کار تخصصی و نیازمند حرفه است و توسط تعمیر کاران و سرویس کاران کاربلد وحرفه ای باید انجام شود زیرا باید مراحل وکیوم همچین گازو شارژ آن با توجه به رعایت استاندارد دقیق انجام شود.  همچنین  تا حدامکان از نگهداری مینی چیلر ها و رسوب گذاری انها در دوره های کوتاه خودداری نکنید  زیرا این کار باعث بازدهی بیشتر دستگاه خواهد شد.

 تعمیر اواپراتورو کمپرسور چیلر به چه صورت انجام می شود؟

اواپراتور دستگاه  در اخرین مرحله خنک کننده نقش دارد و به خنک کردن آب می پردازد همچنین تعمیرات  آن بسیار پیچیده و نیازمنده تجربه بالایی است. کمپرسور و یا بهتر است بگوییم موتور مینی چیلر ها عملکرد متفاوتی نسب به موتور خودرو ها دارد.  مثلا در قطعه چیلر اجزای زیادی مانند پیستون ها و سیلندر ها استفاده شده است.  وبه همین دلیل شنیدن صدای بلند وناهنجار  می تواند یکی از علامت های خرابی کمپرسور دستگاه مینی چیلر ها باشد. همچنین این امر خرابی می تواند دلایل زیادی داشته باشد که می توان به این موارد اشاره کرد:

  1. منقضی شدن و یا فاسد شدن روغن آن
  2. ترکیب شدن گاز مبرد با روغن کمپرسور
  3. خراب شدن یاتاقان های کمپرسور مینی چیلر
  4. افزایش زیادد از حد گاز مبرد بعد از شارژ گاز چیلر ها

کمپرسور دستگاه چیلر ها بیشترین خرابی را در قطعات سیستم گرمای چیلر دارد.  خراب شدن کمپرسور مینی چیلر از مهمترین موارد موجود می باشد زیرا خرابی آن در واقع به طور کل قطع شدن عملکرد کمپرسور است و حتی ممکن است خرابی آن مربوط به عملکرد نادرست هم باشد.

تعمیر و نگهداری مینی چیلر

روشن نشدن  کمپرسور دستگاه های چیلر مساوی با سوختن آن است.  و این امر می تواند هزینه زیادی در برداشته باشد. وهمچنین  کمپرسور ها را نمی توان بعد از سوختگی تعمیرشان کرد و کارشناس پیشنهاد می کنند تا کمپرسور جدیدی را جایگزین کنند.

تعمیر کندانسور  مینی چیلر

مینی چیلر ها باتوجه به نوع ومدل شان دارای دو کندانسور هوا خنک و آب خنک هستند.  هر کدام از این سیستم ها روش مخصوص  خود را براب خنک کردن دارند.  در کندانسور های آب خنک از آب ها به عنوان ماده مبرد استفاده  می کنند که به گردش سیستم و جذب حرارت محیط  کمک می کنند.

کلام اخر

امروزه دغدغه ما انسان داشتن وسایلی کاربردی با مقاومت بالا و همچنین هزینه مناسب یکی از اصلی ترین هااست استفاده از چیلر و مینی چیلر ها می تواند وسیله ای برای انتقال گرما و سرما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code